Ogrodzenie wizytówką Twojej posiadłości

Stoisz przed wyborem ogrodzenia do swojego właśnie powstającego domu. Z drewna, betonowe czy metalowe?

Drewno, mimo, że ładne co jakiś czas potrzebuje renowacji. Jest bardziej podatne na szkodliwe działanie promieni słonecznych, deszcz itp oraz uszkodzenia czy zadrapania. Murowane czy betonowe choć trwałe, może spowodować, iż będziemy czuli się odizolowani od reszty świata. Owszem, istnieją ludzie, którym na takiej intymności zależy, ale my mimo to pragniemy patrzeć na otaczającą nasz przestrzeń.
żelazo
Admin: Nacho
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Być może strzałem w dziesiątkę okaże się ogrodzenie (sprawdź to) kute? Dzięki subtelnej formie są lekkie wizualnie, funkcjonalne i wytrzymałe. Dekoracyjność i elegancja ogrodzeń kutych robi wrażenie. Wykonywane w wybranej przez nas odlewni, odpowiednio dobrane do projektu na który się zdecydowaliśmy, nadają działce i domowi indywidualny charakter. Ogrodzenie kute podnosi wartość całej działki, jest nietuzinkowe, oryginalne, gdyż przeważnie zrobione na zamówienie. Po prostu: kute elementy są piękne, a bywa, że przypominają prawdziwe dzieła sztuki. Oprócz walorów typowo dekoracyjnych i estetycznych (koszyczki, rozetki, ostre groty, elementy itp.), należy w końcu podkreślić funkcjonalność takiego ogrodzenia a także jego niezniszczalność. Ogrodzenia kute są trwałe, łatwe w pielęgnacji, nie zmieniają kształtu, jak np. siatka, nie poddają się działaniom szkodliwych warunków atmosferycznych (wysokie temperatury, promieniowanie UV, deszcze czy wilgoć). Stanowią też odpowiednią blokadę przed intruzami, np. pręty zakończone ostrymi grotami sprawnie odstraszają nieproszonych gości. Ogrodzenia kute są na tyle solidne, by zagwarantować spokój, ale jednocześnie na tyle „ażurowe - przejdź -”, by zapewnić pogląd na to, co się dzieje poza posesją.


Sprawdź też

Na balkony bierzmy nierdzewne balustrady

Ozdobna balustrada
Admin: Alf Melin
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Na balkonach oraz schodach trzeba posiadać balustrady. Kiedy chcemy posiadać ewentualność przytrzymania się czegoś wchodząc po schodach, lub chcemy mieć świadomość, że nie spadniemy z balkonu, to powinniśmy zatroszczyć się o to, żeby odnalazły się na nich mocne balustrady.

Niedaleko naszego domu na pewno mieści się odlewnia , w której będziemy mogli zapoznać się bardziej z tematem. Pamiętajmy, że dzisiejsze odlewanie to funkcjonowanie w celach artystycznych jak i usługowych. To części potrzebne do maszyn (np. tuleje, pierścienie czy wałki), elementy mebli ogrodowych czy elementy dekoracyjne, jak figurki. A może zobaczymy po przyjeździe wzór balustrady, który skradnie nasze serce? Wszak schody w nowym domu cały czas czekają na odpowiedni model barierki...
2018-06-22 14:13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.