Energooszczędne oświetlenie

Stare żarówki odchodzą do historii. Od dawna dostępne jest nowatorskie, energooszczędne oświetlenie LED. Skrót ten oznacza light-emitting diode. Ta technologia oświetlenia ma sporo atutów, które warto tutaj porządnie omówić.
basen
Admin: LARS
Podpatrzone na: LARS
Lampy LED trochę kosztują. Ale nie przejmuj się, cała gotówka, którą wsadzisz w montaż tego przyszłościowego oświetlenia prędką się zwrócą. Przekonasz się o tym, kiedy pocztą otrzymasz następny rachunek za energię elektryczną. Możesz być pewny, że suma należności będzie o wiele, wiele niższa, niż kwoty, które płaciłeś za energię, kiedy jeszcze byłeś przywiązany do tradycyjnych żarówek.

Sprawdź też

Jak stworzyć przytulną atmosferę w ogrodzie

Lampy ogrodowe
By: garryknight
Source: http://www.flickr.com/photos/garryknight/2397442498/
Podmiejski dom to dla większości ukoronowanie marzeń o wygodnym życiu z dala od zgiełku miasta. Jednak, aby nasz dom dawał nam nas cieszył, lepiej zadbać też o jego otoczenie. Mowa tu oczywiście o ogrodzie i aranżacji roślinnej, ale równie ważne jest trafne oświetlenie zewnętrzne ogrodu. Umiejętnie rozstawione lampy ogrodowe podkreślą zalety nawet najmniejszego ogródka, a z dużego ogrodu trafnie dopasowane oświetlenie ogrodowe uczyni miejsce iście magiczne.


Żarówki LED są niesamowicie łatwe w modyfikacji. Da się je kupić w całej palecie kolorów, dzięki czemu zrobisz pokojom w swoim domu niepowtarzalną atmosferę. Diody, dające światło w ciepłej barwie, znakomicie podkreślą przytulność mieszkania. Chłodny, stalowy blask umie zrobić trafne warunki do wielogodzinnej roboty przy biurku.

Projekt domu Lara rekomendowany przez pracownię projektową MTM STYL
Poza tym diody wyprodukowane w tej technologii oferują szeroką kontrolę natężenia świecenia. To bardzo praktyczna rzecz, zwłaszcza w pokoju małego dziecka. Maluchy nierzadko obawiają się ciemności i nie chcą, żebyś gasił światło. O ile zainstalujesz w pokoju elastyczne żarówki LED, będziesz mógł zwyczajnie trochę przytłumić światło, a pociecha spokojnie wpadnie w objęcia Morfeusza.

Lampy LED są małe, więc da się je instalować praktycznie gdzie zechcesz. Świetnie będą funkcjonować jako oświetlenie klatki schodowej. Idealnie sprawdzą się w roli lampy wbudowanej w meble.

Energooszczędne oświetlenie w metodzie light-emiting-diode jest niezwykle niewrażliwe na stłuczki. Od tej chwili nie musisz bać się, że diody potłuką się podczas przenoszenia. Mocna konstrukcja żarówki LED daje niewrażliwość na nagłe skoki napięcia elektrycznego oraz na skaczące temperatury. Dodatkowo nowoczesne diodowe oświetlenie nie jest szkodliwe dla natury, co musi nakłonić do nabytku pro-ekologicznie nastawionych ludzi.
2018-01-17 13:38
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.