Zwierzaki wśród ludzi – co dawać domowemu kociakowi, aby był zdrowy?

Ludzie od dawna przygarniali do własnych obejść zwierzaki. Zaczęło się to dawno temu i ciągnie się to do dziś. Po pierwsze, pewne zwierzęta są trzymane w celach gospodarczych, do uboju i na mięso. Po drugie, nawet ludzie pierwotni poczynali zauważać, że pewne gatunki, przede wszystkim wilki, dają się oswoić, a gdy już się to dokona, one odwdzięczają się przede wszystkim przywiązaniem i wiernością, ale również czujnością, a też, przy odpowiednim szkoleniu, wsparciem w tropieniu i łowach.
Dzisiaj rzecz jasna hodowla drobiu i pozostałych gatunków przeznaczonych w końcowym rozrachunku do uboju wciąż jest potrzebna – znakomita większość społeczności nie tylko w naszym kraju, ale i innych krajach, spożywa mięso; inne zwierzęta natomiast są trzymane w domach i gospodarstwach raczej dla przyjemności niż jakichkolwiek innych celów użytkowych. Czasem na wsi na miejscu okazuje się owczarek, jaki zaalarmuje szczekaniem, kiedy do płotu zbliży się ktoś nieznajomy: listonosz, wędrowny złodziejaszek czy misjonarze odłamów religijnych. Nie usprawiedliwia to jednak tego, czemu tak często psy i koty wszelkich ras trzymane są w miastach.

Admin: West Zest
Tak czy owak obecnych w miastach ich wiele, szczególnie psów. Niestety podczas gdy psy z grubsza są w stanie zjeść wszystko, koty dużo trudniej utrzymać w świetnym zdrowiu, a właściciele często nieodpowiednio dobierają im dietę, co na dłuższą metę wywołuje mnóstwo dolegliwości. Istnieją doskonałe karmy suche dla kotów Acana , Kitekat lub Purina Karmy dla kotów tej kategorii są komponowane z pamięcią o najlepszym zrównoważeniu wartości odżywczych, inaczej niż jest to w wypadku serwowania zwierzęciu mleka i wątróbki. Sucha karma dla kota musi cały czas tworzyć podstawę jego jadłospisu, chociaż wydaje się na pierwszy rzut oka, że skoro kot jest mięsożerny, powinien spożywać świeże mięso.


Sprawdź też

W jaki sposób taniej utrzymać swojego zwierzaka?

Kot, zwierzęta domoiwe
Admin: wrhoanaz
Podpatrzone na: http://www.sxc.hu
Choć nadal utrzymanie zwierzaka - psa albo kota, zasadniczo nie jest ogromnym wydatkiem, to jednak zwłaszcza ostatnio nietrudno dostrzec, że ludzie uskarżają się, iż dzisiaj nawet utrzymanie domowego zwierzęcia nie jest łatwe. No cóż, skoro mamy znaczne spowolnienie gospodarcze, nie możemy myśleć, że tylko żywi ludzie będą "biedować". Oczywiście w żadnym razie nie warto pozbywać się swojego zwierzaka, to nie ma sensu. Trzeba po prostu znaleźć to miejsce, gdzie smycze albo kuwety dla kotów są mimo wszystko tańszymi wydatkami.

Karmy dla kotów Pronature są dobierane i komponowane w taki sposób, by zapewnić dobre zdrowie nie tylko aktywnym kotom dachowym, ale również przykładowo kotom po kastracji, które potrzebują znacznie skromniejszych ilości kwasów tłuszczowych i cukrów. Pokarmy dowolnej wspomnianej produkcji powinien oferować w swoim asortymencie dowolny liczący się internetowy sklep zoologiczny. Dość zagwarantować zwierzakowi odpowiednią dietę, a ten będzie długo szczycił się doskonałym zdrowiem.
2018-10-02 09:13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.