Czysta energia.

Globalne ocieplenie to temat, który od wielu lat jest bardzo popularny. Jednym spędza sen z oczu, dla innych natomiast jest tylko żartem. Jedno jest pewne - potrafi dzielić ludzi i być powodem nie tylko poważnych debat ale również szczeniackich kłótni. Ekolodzy twierdzą, że wzrost temperatury na Ziemi jest wywołany działaniem człowieka, natomiast szanowani naukowcy mówią, że zmiany klimatu towarzyszą nam od początku dziejów i nie ma żadnych dowodów na to, że człowiek ma wpływ na globalny klimat. Niezależnie od tego, czy wierzymy jednym czy drugim, dbanie o środowisko naturalne powinno być naszą powinnością, jeżeli nie chcemy aby przyszłe pokolenia wychowywały się i żyły na wielkim śmietnisku.

Kolektory słoneczne
Admin: Klöber-HPi Polska Sp. z o.o.
Podpatrzone na: Klöber-HPi Polska Sp. z o.o.
Jednym ze sposobów troszczenia się o środowisko jest korzystanie z tzw. alternatywnych źródeł energii. Przykładem są kolektory słoneczne, które ze względu na coraz niższe ceny zyskują coraz większą popularność. Stale udoskonalana technologia produkcji modułów oraz nowe materiały stosowane do ich budowy sprawiają, że energia słoneczna staje się osiągalna dla coraz szerszej grupy odbiorców. Jest to jednak nadal spora inwestycja, która zwraca się dopiero po kilku a nawet kilkunastu latach. Podobnie rzecz ma się z innym alternatywnym źródłem energii jakim jest pompa ciepła. Wynalazek ten działa na zasadzie odwrotnej do lodówki - zamiast pobierać energię z wewnątrz i oddawać na zewnątrz, pompa pobiera energię cieplną z gruntu i przekazuje ją do wnętrza domu. Jeżeli posiadamy sporą działkę to wystarczy nam zainstalowanie urządzenia już metr pod ziemią aby wydajnie ogrzewała nasz dom. Jeśli chcemy aby nasz dom (zobacz projekt domu szkieletowego Onyks) był ekologiczny powinniśmy go również wyposażyć w separatory tłuszczu używane do oddzielania substancji tłuszczowych zawartych w ściekach pochodzących np. z kuchni i separatory węglowodorów, przeznaczone do filtrowania wód deszczowych i roztopowych z terenów narażonych skażeniem substancji ropopochodnych.

Bardzo często narzekamy, że mamy w mieszkaniu za suche powietrze. Z pewnością nie jest to korzystne ani przyjemne dla nas. Oczywiście, można regularnie wietrzyć dom, lecz czasem i to nie pomaga. Nawet dobrym rozwiązaniem może być nabycie uzdatniacza powietrza (uzdatniacze powietrza na serwisie Ich ceny nie są aż tak wysokie, a urządzenia mogą okazać się bardzo przydatne. A na ekologię również źle nie wpływa.

O trosce o ekologię nie zapominają już fabryki oraz przedsiębiorstwa. Korzystają z ekologicznych mechanizmów i rozwiązań. Wciąż opracowywane są nowe. Przedsiębiorstwa czasem zaopatrują się w tzw. wentylatory przemysłowe (kliknij po więcej).

Sprawdź też

Rozkoszny chłód w skwarne dnie

klimatyzator zewnętrzny
Admin: Pavel P.
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Klimatyzatory funkcjonują na podobnej zasadzie jak schładzarka. Można stwierdzić, że jeślibyśmy mogli zmieścić się do chłodziarki, a pobyt w niej byłby rozkoszą, można by zrezygnować z kupowania klimatyzatora. Jednakże w chłodziarce jest trochę ciasno, temperatura także nazbyt mała, w związku z tym komfortowy chłód w parne dnie zagwarantuje nam wyłącznie montaż klimatyzatora przenośnego w mieszkaniu albo w miejscu zatrudnienia.


Wielu ludzi nie przywiązuje dużej wagi do tematu ekologii tłumacząc się brakiem pieniędzy lub czasu. Jednak człowiek odpowiedzialny zawsze powinien patrzeć w przyszłość i przewidywać skutki swoich czynów. Jeżeli chcemy uchronić przyszłe pokolenia od katastrofy ekologicznej to każdego dnia powinniśmy spytać samych siebie jak możemy pomóc chronić nasze środowisko...
2018-09-09 07:12
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.