Najmniej kłopotliwe zwierzę dla dziecka

Dziesiątki rodziców zastanawia się, czy zgodzić się na prośby dziecka o zwierzę domowe. Czy zatem jest to trafiony pomysł? Czy mądrze jest kupić dziecku zwierzę? Jakie są plusy i minusy takiego zakupu? No i które zwierzę będzie najlepszym wyborem?

Akwarium
Admin: sxc.hu
Podpatrzone na: sxc.hu
Dziecko nie zastanawia się nad problemami z utrzymaniem pupila. Po prostu chce, by podobnie jak koleżanki z ulicy mieć też pupila i mieć możliwość zabawy z nim. Przed podjęciem decyzji o nabyciu zwierzaka, należy przeprowadzić stosowną rozmowę z pociechą. Po pierwsze powinno się uzmysłowić mu, że to ważny obowiązek. Samo zastosowanie określenia obowiązek jest za bardzo ogólne, dlatego trzeba dokładnie zaprezentować listę obowiązków związanych z zadbaniem o nowego członka rodziny.

Sprawdź też

Jak zaadoptować pupila odpowiedniego dla siebie

rybki
Admin: http://www.sxc.hu
Podpatrzone na: http://www.sxc.hu
Nie możesz mieć ani kota, ani psa, ale chcesz bardzo mieć jakieś jakieś zwierzątka? Nie ma sprawy, do wyboru masz rybki, gady i płazy czy gryzonie. Nim jednak coś wybierzesz sprawdź, co trzeba zrobić, by zaspokoić potrzeby tych zwierzątek.


Drugą ważną sprawą, którą powinno się przedstawić dziecku jest to, iż zwierzę to nie zabawka. Dziecko powinno wiedzieć, że zwierzęta też odczuwają ból.

Jaki jest najlepszy wybór

Akwarium
Admin: sxc.hu
Podpatrzone na: sxc.hu
Każdy ma swoje plusy i minusy. Przy kupnie psa pojawi się konieczność wyprowadzania na spacery, ale dziecko będzie mogło się z nim pobawić. Nie tak kłopotliwy wybór, to np. rybki – opowiada nam pan Robert, obsługujący w sklepie opti24. Przy wyborze rybek czeka nas oczywiście regularne dbanie o akwarium, ale na pewno będzie ładnie się prezentować. Wyszukajmy, by zobaczyć duży wybór. W akwarium można hodować nie tylko rybki, ale żółwia. Jest wiele odmian, różniące się wyglądem. Najczęściej do ich hodowli starczą takie akwaria proste.

Z innych ciekawych zwierząt mamy ptaki takie jak papugo. Jeśli chcemy zwierzę, z którym dziecko będzie mogło się pobawić, to dobrym wyborem będą chomiki. Zwierzę z jednej strony to problem. Są to różne wydatki i regularne dbanie o czystość klatki czy akwarium, spacery itp. Jednak jest to znakomita okazja dla dziecka, by nauczyło się odpowiedzialności. Zwierzę (adres tej strony)
Podpatrzone na: http://www.opti24.pl/
Admin: S.S.
2019-05-18 07:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.