Czy dom jest rzeczywiście drogi? Czy zbudowanie go i eksploatacja to wielkie koszty? Jak działać, by było taniej?

Myślisz... własny dom jest kosztowny... nie będzie mnie na niego stać. To błędny sposób myślenia. Jeżeli tylko nie pragniesz zdobyć pałacu czy rozległej rezydencji, dom jest osiągalny.. Dopasuj się jedynie do napisanych niżej reguł.

Niedroga działka pod miastem.

Jeżeli uważasz, że ten artykuł jest ciekawy, prędko zobacz ponadto szczegóły w tekście (http://termofol.pl/fotowoltaika-dla-domu/umowa-fotowoltaika/), wtedy na pewno zapamiętasz większą ilość informacji.

Rozejrzyj się, może to będzie trwało, ale dojdzie do skutku. A oto przepis na twój bez wątpienia tani dom (nasza strona). Powierzchnia budowlana najlepiej w kształcie kwadratu o boku 7, 5 m będzie wystarczająca. Dach prosty dwuspadowy. Dwie kondygnacje: parter i poddasze przeznaczone na twój użytek. Zamiast stropu żelbetowego – drewniany (jest mniej kosztowny). Sufitem parteru będą deski, a na nich umieścisz piankę i panele podłogowe, oszczędzisz na rezygnacji z docieplania styropianowego i wylewki oraz na tynkowaniu sufitu, które pominiesz. Deski delikatnie wyczyścisz zachowując ich pierwotną strukturę i pozostawisz surowe lub możesz pokryć wewnętrzną farbą taką jak ściany.

Schody zrobi z desek szalunkowych zespół budowlańców - to najtańsza opcja. Przy odpowiednim dokończeniu, tj. przetarciu papierem ściernym i pokryciu farbą mogą być bez wątpienia designerskie. W opozycji do okien zastosuj na parterze duże,nieruchome szyby. Są zdecydowanie mniej kosztowne niż okna. Oczywiście jedno okno rozwierno-uchylne na parterze będzie potrzebne. Stolarka najkorzystniej w białym kolorze PCV. Zrezygnuj z okien dachowych, są bardzo kosztowne i często awaryjne.
Wylewanie parteru dobrze wykonać niezwykle starannie i w efekcie końcowym pokryć farbą żywicową. Mniej kosztowna opcja niż płytki ceramiczne.

Poziom podłogi (polecamy winylowe podłogi) parteru najkorzystniej, aby był podobny do poziomu poddasza, w takiej sytuacji można zaoszczędzić na braku schodów zewnętrznych. Ogrzewanie najlepiej za pomocą kominka. Przygotowany kominek niezabudowany kupisz nawet w markecie budowlanym. Najlepszy z kolei do palenia jest brykiet kominkowy (ważna strona).

Teraz przykładowy rozkład pomieszczeń. Parter: wejście od razu do salonu z aneksem kuchennym. W prawym rogu łazienka, a przy niej na prawej ścianie schody prowadzące na górę.
Poddasze: duża otwarta sypialnia z możliwością podziału na dwie.
Ściany zewnętrzne o grubości 19 cm są zupełni wystarczające, ale dobrze by było pokryć 20-to centymetrowym styropianem, gdyż dom musi być energooszczędny. Dach warto docieplić pianką natryskową (alternatywa dla wełny mineralnej), bardzo dobrze ociepla już przy 12 cm grubości.
Czas działać!. Naprawdę warto.
2020-12-17 07:55
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.