Rośliny w pigułce
ogród
Admin: ChodHound
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Ogród zimowy – zielona przestrzeń o każdej porze roku

Lubisz przebywać w otoczeniu roślin? A może pragniesz patrzeć na zmieniającą się przyrodę za panoramicznym oknem? Spoglądać w wygodnym fotelu, przy filiżance gorącej kawy na zasypane śniegiem drzewa...
Zawilec gajowy
Admin: mwri

Kobiety

Pewne osoby utrzymują, że stereotypy związane z płcią nie oddają rzeczywistości, że są tylko wymysłem. I sporo osób, które parają się akademicko sprawą roli kultury to popiera. Można dojść do wniosku, że nie jest to kompletna prawda, lecz są sprawy, które niełatwo podważyć. Przedstawiamy najlepszy przykład: kwiaty.
działka
Admin: Eric Rayner
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Różne rezultaty dla wielbicieli pielęgnowania ogrodów, czyli jak prowadzić swój ogród.

Każdy z nas miał kiedyś marzenie o tworzeniu salonu, ogrodu i psa. W dzisiejszych czasach posiadanie pięknego ogrodu wymaga ogromna ilość pracy i opanowania. W dzisiejszych czasach, aby stworzyć piękny ogródek to nie lada zadanie specjalne.

Nowe rozwiązania na działkach

Pielęgnowanie małego ogródka i sam ogród jest tu świetnym rozwiązaniem. Pielęgnowanie pomidorów i podlewanie kwiatów nie potrzebuje sprawności, a daje realne dobrodziejstwa – zarówno dla formy duchowej i cielesnej staruszka, jak i dla jego finansów. I tak jest właśnie w Polsce - generalnie ogródki mają ludzie starsi. Jeśli posiadasz rodzica albo dziadka, który uwielbia pielęgnację swoich owoców działkowych, powiedz mu, żeby zalogował się na sieciowy portal ogrodniczy.
ogród wiosną
Admin: nakashi
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Mospilan to środek owadobójczy, wyjątkowo doceniany przez pracujących w sektorze rolniczym

Dla wszystkich konsumentów, którzy nie są w stanie pozbyć się raz na zawsze szczególnie uciążliwych owadów, jest wyjście. Niezastąpione środki ochrony roślin, które daje już teraz producent w rewelacyjnej cenie to potwierdzone szeregiem atestów rozwiązania. Mnogość możliwych zastosowań, przy stuprocentowym zachowaniu zasad bezpieczeństwa, mogą przesądzić o sukcesie tej marki. Bezsprzecznie znakomite działanie, w zgodzie z obietnicami producenta, motywuje wiele osób do skorzystania z oferowanych opcji.
Ogród jesienią
Admin: wickenden
Podpatrzone na: http://www.flickr.com/photos/wickenden/4027290616/

Każdy ogrodnik pragnie by jego ogród prezentował się zdrowo cały rok

Każdy amator- ogrodnik, lub ten z długoletnią praktyką, pragnie by jego ogród prezentował się okazale cały rok. Cały czas myśli, jak stworzyć ogród tonący w kwiatach od wiosny do jesieni, jak walczyć ze szkodnikami, czy też jak zaprojektować zniewalające swym widokiem kwietne rabaty.
Zwłaszcza, iż wiosna coraz zuchwalej zagląda do naszych domów i ogrodów. Mimo, że jest najbardziej pracowitą ze wszystkich pór roku – potrafi dać ogrodnikom największą radość. Możemy zaobserwować, jak po każdej zimie nasz ogród co roku wygląda inaczej, fascynując nas przy tym i zadziwiając.
chryzantemy
Admin: Dorcia

Jaki gatunek kwiatów wskazane jest sadzić naszym ogródku?

Każdemu z nas z pewnością zależy na posiadaniu atrakcyjnego ogrodu. Jest to bowiem element, który w istotny sposób wyznacza atrakcyjność naszego domu. W związku z tym sprawiamy wszelakie wysiłki, aby mógł on charakteryzować się obiektywnie dużą atrakcyjnością. Zdecydowanie najogromniejszy wpływ na poziom jego atrakcyjności ma dobór kwiatów ozdobnych jednak utrzymanie bujnej roślinności dookoła naszego domu jest z pewnością wyzwaniem trudnym i wymagającym. Pielęgnacja naszej roślinności musi być bowiem przez nas praktykowana regularnie i przy zastosowaniu odpowiednich środków ochronnych.

Kwiaciarnie zawsze żywe

Ostatnio bardzo wielu ludzi podejmuje decyzję o otworzeniu swojej firmy. Idee są różnorodne. Część przedsiębiorców postanawia wejść na rynek, na którym jest duża konkurencja - choćby zakład fryzjerski czy sklep z ubraniami. Czasami przedsiębiorcy biorą się za działkę, o której nie mają pojęcia, myśląc, że jakoś to pójdzie. To można zobaczyć na przykładzie wielu firm kateringowych. Istnieje jednak dziedzina, do której można wejść w miarę szybko i jeśli tylko wynajdziemy dobrą lokalizację i będziemy ciężko pracować - sukces murowany. Idzie mianowicie o kwiaciarnie.
nasiona

Po co zaprawiać nasiona przed zasiewem

Procedura zaprawiania ziaren, zwane także bejcowaniem nasion, dotyczy przede wszystkim działań stosowanych przez olbrzymie przedsiębiorstwa produkujące żywność na szeroką skalę. Aby plony były zdrowe i liczne do siewu należy użyć zdrowego materiału roślinnego. Nie bez znaczenia jest też jakość ziemi a także nasion, które mogą zamieszkiwać grzyby, wirusy i bakterie, które zaczynają atakować roślinę na etapie kiełkowania.
Ogród pełen cienia
Admin: Jean-Sebastien Roy
Podpatrzone na: Ogród pełen cienia

W jakie narzędzia ogrodnicze warto się zaopatrzyć

Wiosna to czas porządków w ogrodzie, do których potrzeba się odpowiednio przygotować. Czy najlepiej nabywać sprzęt w drobnych sklepach czy też w hipermarketach, czy polować na okazje czy kupować narzędzia już sprawdzone? Zwyczajowo lepiej nie żałować nigdy pieniędzy na potrzebne narzędzia ogrodnicze.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.