Ogrody
Zima w ogrodzie
Admin: liketearsintherain
Podpatrzone na: www.flickr.com

Zima w oczku wodnym

Zima w ogrodzie może być tak samo piękna, jak każda inna pora roku, nie da się jednak ukryć, że mroźna pora roku potrafi mieć także negatywny wpływ na te rozwiązania, które do niedawna uważaliśmy za jego największe ozdoby. Nie oznacza to jednak, że rozwiązania takie, jak oczko wodne są skazane na ponoszenie strat spowodowanych przez opady śniegu i niskie temperatury.

Jak urządzić sobie prawidłowo ogród?

Zorganizowanie ogrodu w pobliżu naszego domu niewątpliwie jest zadaniem ogromnie wymagającym. Wraz z nadejściem gorących dni nasze spędzane dni w ogrodzie niewątpliwie będą powtarzały się coraz częściej, w takim razie też warto zorganizować nasz ogród nadzwyczaj dokładnie według naszych oczekiwań.
Ogród na wsi
Admin: Sideshow Bruce
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

W jaki sposób umilić życie własnej osobie, lecz również członkom rodziny i bliskim?

Jest oczywiście dużo umilaczy życia, lecz można śmiało powiedzieć, że bardzo często doskonałym pomysłem jest branie przykładu z właścicieli ładnych ogrodów. Być może strzałem w dziesiątkę jest uprawianie wokół swojego domu ogrodu. Pewnie jakiś ogród mamy, ale można powiedzieć, że bardzo często mimo wszystko nie jest przesadnie zadbany. Zatem rada dla tak jakby szukających sensu własnej egzystencji - w żadnym przypadku nie zapomnijcie o niezwykłym pięknie ogrodów.
Ogrodowe oczko
Admin: jpopesku1
Podpatrzone na: www.flickr.com

Organizowanie ogrodów

Wiosna w pełni, zaraz lato wybuchnie pełnią kolorów i zapachów. Wszędzie rosną prześliczne kwiaty, kwitną drzewa. Podziwiasz piękniezadbane ogrody sąsiadów, a na własnym podwórku widzisz tylko zapuszczony trawnik? Może czas skorzystać z pomocy fachowców?
ogrod_slider
Admin: guldfisken
Podpatrzone na: http://www.flickr.com/

Zadbajmy o to by posiadać piękny ogród!

Pewnie żadnemu człowiekowi nie trzeba tego mówić, jednak gdy widzi się nierzadko niezbyt zadbane ogrody, w sumie można sobie pomyśleć, że najzwyczajniej nie wszyscy ludzie wiedzą jak niesamowicie znaczące jest to by mimo wszystko zadbać o własny ogród. Choć w sumie i tak jeśli w grę wchodzą ogrody, mieszkańcy Polski nie są kiepscy, należymy do światowej czołówki, to w 100% pewne. To co w takim razie można napisać wszystkim ludziom zainteresowanym tym by nie obniżać przesadnie ogólnych statystyk, nie sprawiać, że nasze osiedla domów jednorodzinnych będą dużo gorzej się prezentowały?
Ogród pełen cienia
Admin: Jean-Sebastien Roy
Podpatrzone na: Ogród pełen cienia

Uporządkuj ogród wiosną

Po wyjątkowo długiej zimie w końcu przybyła wiosna. A wraz z nią nastały ciepłe dni. Możemy więc do oporu wylegiwać się w ogrodzie lub na tarasie. Zanim jednak wyniesiemy pled na podwórze i rozłożymy się z dobrą lekturą, powinniśmy uporządkować nasz ogród. Po tak długiej zimie na pewno jest mnóstwo rzeczy do zrobienia.
Letnia pielęgnacja trawnika
Admin: Husqvarna
Podpatrzone na: Husqvarna

Ogród to nasza wizytówka

Każdy z nas kocha mieszkać w przyjemnym otoczeniu, gdzie jest schludnie oraz ładnie, gdzie naprawdę świetnie się relaksuje po męczącym dniu. Przez to też, tak istotne jest to, w jaki sposób ukazuje się nasz ogród, szczególnie iż niejako jest on naszą wizytówką, bo jeśli przyjeżdżają do nas jacyś goście, to w pierwszej kolejności widzą sam dom i teren wokół niego, a dopiero potem nas i wnętrze domu.
piękne otoczaki w ogrodzie
Admin: Navin75
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Kupujemy kamienne otoczaki. Podstawowe tipy

Ogród jest miejscem, które służy odpoczynkowi i odprężeniu na łonie natury. Powinien stanowić oazę spokoju dla jego właścicieli. Zależnie od gustu i ilości wolnych chwil ogrody będą prezentować się różnie. Dawniej przydomowy ogródek służył przede wszystkim do hodowania jarzyn i owoców, by nie trzeba było ich nabywać. Jeżeli posesja była na tyle duża, odgradzało się miejsce na sad, gdzie sadzono drzewa owocowe.
Metalowy płot

Czym ogrodzić dom

Wybierając płot musimy wziąć pod uwagę dwa koronne czynniki takie jak: dobry smak, w jakim lokal mieszkalny jest zrobiony oraz ukształtowanie obszaru. Niedrogim a jednakowo najbardziej rozpowszechnionym wyjściem jest siatka ogrodzeniowa. Chociaż nie nadaje się ona do ogrodzenia od przodu tylko wygrodzenia wewnątrz działki. Świetnym wyjściem są również płoty panelowe.
Chryzantema wielkokwiatowa
Admin: Dorcia

Chryzantemy

Jesień jest porą chryzantem nie tylko w Japonii i Chinach, także u nas w Polsce. Chryzantemy oprócz astrów i wrzosów są symbolem jesieni, tak jak jesienne róże „mówią nam o pożegnaniu”. Gdy w Dzień Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny idziemy na cmentarze w dłoniach często trzymamy te piękne kwiaty. O zmroku listopadowe cmentarze - w oparach dymu unoszącego się nad płonącymi zniczami, i mocnej woni chryzantem – wyglądają zjawiskowo. Lubię ten widok. Lubię też patrzeć na chryzantemy w innym, dziennym świetle jak kwitną na moim balkonie; kupuję je od lat i cieszę się ich urodą aż do mrozów.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.