Ogrody
piękne otoczaki w ogrodzie
Admin: Navin75
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Kupujemy kamienne otoczaki. Podstawowe tipy

Ogród jest miejscem, które służy odpoczynkowi i odprężeniu na łonie natury. Powinien stanowić oazę spokoju dla jego właścicieli. Zależnie od gustu i ilości wolnych chwil ogrody będą prezentować się różnie. Dawniej przydomowy ogródek służył przede wszystkim do hodowania jarzyn i owoców, by nie trzeba było ich nabywać. Jeżeli posesja była na tyle duża, odgradzało się miejsce na sad, gdzie sadzono drzewa owocowe.
Ogród na wsi
Admin: Sideshow Bruce
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

W jaki sposób umilić życie własnej osobie, lecz również członkom rodziny i bliskim?

Jest naturalnie sporo umilaczy życia, ale można powiedzieć, że w wielu przypadkach fantastycznym pomysłem jest wzięcie przykładu z właścicieli pięknych ogrodów. Być może prawdziwym strzałem w dziesiątkę jest uprawianie wokoło swojego domu ogrodu. Pewnie jakiś czas ogród posiadamy, ale można w sumie powiedzieć, że w wielu przypadkach mimo wszystko nie jest zbytnio zadbany. Zatem rada dla niejako szukających sensu swojej egzystencji - w żadnym wypadku nie zapominajcie o niezwykłym pięknie ogrodów.
ogrod_slider
Admin: guldfisken
Podpatrzone na: http://www.flickr.com/

Zadbajmy o to by posiadać piękny ogród!

Zapewne żadnej osobie nie trzeba tego mówić, jednak gdy widuje się dosyć często mocno zaniedbane ogrody, tak naprawdę można pomyśleć, że najzwyczajniej w świecie nie wszyscy wiedzą jak wielce istotne jest to, aby mimo wszystko zadbać o własny ogród. Chociaż w sumie i tak jeżeli w grę wchodzą ogrody, Polacy nie są słabi, należymy do europejskiej czołówki, to w 100% pewne. To co zatem można napisać wszystkim ludziom zainteresowanym tym by nie obniżać zbytnio statystyk, nie sprawiać, że nasze osiedla domów jednorodzinnych będą dużo mniej atrakcyjnie się prezentować?
Metalowy płot

Czym ogrodzić dom

Wybierając płot musimy wziąć pod uwagę dwa koronne czynniki takie jak: dobry smak, w jakim lokal mieszkalny jest zrobiony oraz ukształtowanie obszaru. Niedrogim a jednakowo najbardziej rozpowszechnionym wyjściem jest siatka ogrodzeniowa. Chociaż nie nadaje się ona do ogrodzenia od przodu tylko wygrodzenia wewnątrz działki. Świetnym wyjściem są również płoty panelowe.
Chryzantema wielkokwiatowa
Admin: Dorcia

Chryzantemy

Jesień jest porą chryzantem nie tylko w Japonii i Chinach, także u nas w Polsce. Chryzantemy oprócz astrów i wrzosów są symbolem jesieni, tak jak jesienne róże „mówią nam o pożegnaniu”. Gdy w Dzień Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny idziemy na cmentarze w dłoniach często trzymamy te piękne kwiaty. O zmroku listopadowe cmentarze - w oparach dymu unoszącego się nad płonącymi zniczami, i mocnej woni chryzantem – wyglądają zjawiskowo. Lubię ten widok. Lubię też patrzeć na chryzantemy w innym, dziennym świetle jak kwitną na moim balkonie; kupuję je od lat i cieszę się ich urodą aż do mrozów.
Ogród pełen cienia
Admin: Jean-Sebastien Roy
Podpatrzone na: Ogród pełen cienia

Uporządkuj ogród wiosną

Po okropnie długiej zimie w końcu nastała wiosna. A wraz z nią przyszły pogodne dni. Można zatem bez przeszkód leniuchować w ogródku lub na tarasie. Zanim jednak weźmiemy kocyk na dwór i rozłożymy się z dobrą książką, trzeba uporządkować nasz ogród. Po przedłużającej się zimie na pewno jest wiele rzeczy do zrobienia.
Zima w ogrodzie
Admin: liketearsintherain
Podpatrzone na: www.flickr.com

Zima w oczku wodnym

Zima w ogrodzie może być tak samo piękna, jak każda inna pora roku, nie da się jednak ukryć, że mroźna pora roku potrafi mieć także negatywny wpływ na te rozwiązania, które do niedawna uważaliśmy za jego największe ozdoby. Nie oznacza to jednak, że rozwiązania takie, jak oczko wodne są skazane na ponoszenie strat spowodowanych przez opady śniegu i niskie temperatury.

Jak urządzić sobie prawidłowo ogród?

Zorganizowanie ogrodu w pobliżu naszego domu niewątpliwie jest zadaniem bardzo wymagającym. Wraz z nadejściem gorących dni nasze spędzane dni w ogrodzie bez wątpienia będą powtarzały się coraz częściej, tym samym też warto zorganizować nasz ogród nadzwyczaj dokładnie według naszych oczekiwań.
Wiejski ogród
Admin: ChodHound
Podpatrzone na: http://www.flickr.com/photos/chodhound/177179851/

Co zrobić, aby trawa w ogrodzie była dorodna?

Trawa musi być śliczna, powodująca, że tak jakby cały ogród będzie aż promieniał. Zresztą nie ma żadnego sensu pisać o tym, bo absolutnie każdy posiadacz ogrodu doskonale wie jak niezwykle ważne jest to by w żadnym wypadku nie zakładać, iż sytuacja jest inna.
Zioła w ogrodzie
Admin: KateMonkey
Podpatrzone na: www.flickr.com

Ogród może zdarzyć się wszędzie, nawet na parapecie

Jak stworzyć ogród pełen kwiatów, kwitnących od wiosny do jesieni? Jak zaprojektować najładniejsze kwietne rabaty? Czy uda nam się uporać ze szkodnikami? O której porze roku sadzić cebule tulipanów?
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.