Styropian
serwis
Admin: Yosuke Watanabe
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

W co warto byłoby inwestować, kiedy powinniśmy zrobić docieplenie dachu?

Jeśli stresuje Cię dobiegający z chodnika hałas, który nie pozwala ci spokojnie się przespać po dniu, który spędziłaś w biurze, to czas pomyśleć o wyjściu, które rozwiąże tego typu problem raz na zawsze.
kliny styropianowe
Podpatrzone na: www.klimatop.pl

Jak zabezpiecza się kliny styropianowe przed stopieniem podczas zgrzewania papy?

Do profilowania tego typu powierzchni płaskich jak m.in. dachy czy balkony, mogą być wykorzystywane specjalne styropianowe elementy. Pozwalają one dodatkowo na nadawanie spadku w celu łatwiejszego odprowadzania deszczu.


Jak zabezpiecza się kliny styropianowe przed stopieniem podczas zgrzewania papy?

Tego typu elementy mogą również pomóc w odpowiednim ukierunkowywaniu wody tak, żeby spływała do odpowiednich otworów spustowych lub w kierunku rynien.
styropian

Naprawa dachu: krycie dachu papą od nowa czy tylko naprawa starej warstwy? Informator

Na wielu starych domach do dzisiaj sprawdzają się pokrycia z papy. Ma ona licznych sympatyków, którzy entuzjastycznie wymienią starą, popsutą – na nowiuteńką. Ale czy taki remont dachu za każdym razem jest niezbędny? Jeżeli tak, to w jaki sposób to zrobić, ażeby ustrzec się zbędnych kosztów i znowu zyskać solidny dach nad głową na wiele lat?
styropapa

Jakie mamy zastosowanie styropianu jeśli chodzi o izolację dachu? O czym trzeba wiedzieć?

Rzeczywiście wybór styropianów jest całkiem duży oraz czasami niejeden inwestor myśli, jaki styropian do ocieplenia domu wybrać. Zależy to od różnorakich czynników, a głównie od tego, gdzie potrzebujemy użyć styropianu. Jeśli zobaczymy jakie mamy możliwości, w takim wypadku będzie nam łatwiej dokonać wyboru, czy odpowiedni będzie klasyczny styropian czy może styropapa producent.
budowa domu, dom
Admin: Röben
Podpatrzone na: Röben

Jakie są najbardziej istotne zadania styropianu? Czy jest to rzeczywiście świetny budowlany materiał? Jak go stosować?

Najważniejszym zadaniem styropianu jest tak naprawdę termoizolacja, ale w najbardziej nowoczesnych technologiach budowlanych materiał ten może być również szalunkiem traconym, wypełnieniem stropu czy nawet konstrukcją.
kliny styropianowe
Admin: Wicker Paradise
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Co usprawnia układanie klinów styropianowych na połaci dachowej?

Wiele osób sądzi, że wykonywanie prac budowlanych jest najprostszą czynnością na świecie. W rzeczywistości jednak nie jest to wcale faktem. Większość elementów budowlanych ma swoje przeróżne typy, które zazwyczaj są skonstruowane z różnorodnych surowców.
okna
Admin: You Tube - Tomasz Szafarek
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Jak wygląda sprawa ocieplenia garażu murowanego?

Poprawnie wybudowany garaż powinien być stanowiskiem, które zapewni zarówno bezpieczeństwo pojazdu, jak i komfort dla jego właściciela. Z tego też powodu tego typu garaż musi zostać m.
lampa salonowa
Admin: HimmelrichPR
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Z jakich powłok powinna być wykonana izolacja dachu płaskiego?

Wykonanie osłony cieplnej oraz wodnej jest w wypadku dachów płaskich znacznie mniej skomplikowane niż kiedyś. Brak takiego ocieplenia może spowodować duże straty energii, zatem taką izolację należy potraktować jak inwestycję.


Z jakich powłok powinna być wykonana izolacja dachu płaskiego?

Decydując się na konstrukcję lub wyremontowanie domu, który posiada taki rodzaj dachu, należy brać pod uwagę fakt, że wykorzystana do jego ocieplenia izolacja powinna być zaprojektowana na wiele lat.
mieszkanie
Admin: Anders Ljungberg
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Co jest skutecznym i tanim rozwiązaniem na przeprowadzenie docieplenia?

W przemyśle budowlanym od długiego okresu czasu wykorzystuje się polistyren, z którego wytwarza się m.in. granulat styropianowy. Jest on półproduktem do wytwarzania chociażby bloków styropianowych. Mają one jedynie kilka mm wielkości i stosuje się je dla przykładu do wykonywania osłony termicznej.


Co jest skutecznym i tanim rozwiązaniem na przeprowadzenie docieplenia?

Tego typu materiał w postaci bloku o wymiarach 1 metra sześciennego może ważyć aż 10-11 kg.
migawka - przemysł
Admin: Kris Duda
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Idą mrozy, czas na ocieplanie

Piękne lato bez wątpienia już się skończyło. Rozpoczęła się złocista polska jesień. Dzień po dniu słońce towarzyszy nam krócej i krócej, a co za tym idzie temperatura niestety także jest coraz niższa.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.